کولت سی ان سی و روش استفاده از ان

یک کولت ( collet ) به شکل یک دوک نخ ریسی کار می کند و یکی از اجزای اصلی چرخش CNC و تراش CNC است. چاک هاي كلت نيروي نگهداري مداوم را هنگام پردازش فراهم مي كنند. بنابراین ، به شما امکان می دهیم با اطمینان بیشتری در RPM های بالاتر کار کنید ، که این امکان را برای مدت زمان کوتاهتر فراهم می کند.در ایران به اسم فشنگی نیز یاد میشود.


باند ، فشنگی .فلنج ، فرول یا یقه ، به منظور گرفتن و نگه داشتن یک ابزار ، قطعه کار و یا مته های سی ان سی استفاده می شود که  معمولاً برای رها کردن آن پس از آن ، تحت کنترل قرار می گیرد.كولت معمولاً از یك ماده سخت و  مخصوصی از فلز ساخته می شود.
این کلکت می تواند مته های 3/8 اینچی را کنترل کند.

انواع کولت:

انواع مختلفی از کولت ها ساخته شده برای اهداف مختلف و با ظرفیت ها و قابلیت های مختلف وجود دارد. این شامل هر سه کار با فلزکاری نجاری و سنگ است.


کلکسیون های خاص شامل سبک سوئیسی ، c-style ، chucks ، توقف ، گسترش و تراشکاری می باشد.

انواع نوشتاری کولت

ER -


نوعی از کولتهای توسعه یافته در سال 1973 که امروزه در جهان بسیار مورد استفاده و در دسترس ترین سیستم های بستن است. نام این مجموعه از مجموعه های "E" موجود است و "R" از "Rego-Fix" است ، شرکتی که آنها را ایجاد کرده است.

این کولت می تواند هر قطر را از اندازه اسمی آن تا اندازه کوچکتر - 1 میلی متر - نگه دارد. 

Autolock -

به عنوان ابزاری برای بستن برش های آسیاب ایمن که با دست محکم شده اند ، طراحی شده است. آنها همچنین به عنوان "chuck Clarkson" نیز شناخته می شوند. اینها فقط در اندازه های دقیق موجود هستند ، زیرا ساق برش باید دقیقاً با اندازه مطابقت داشته باشد.


نام "Autolock" به این دلیل است که - به محض تبدیل ابزار - باعث می شود که کولکت را در مقابل کلاه چاک بکشید ، و نیروی محکم در اطراف ساقه ایجاد می کند.

R8 -

طراحی شده توسط Bridgeport Machines، Inc برای اهداف خاص استفاده در ماشینهای فرز. هیچ چاک جداگانه ای وجود ندارد ، زیرا مجموعه ای R8 مستقیماً درون دستگاه ضبط اتومبیل قرار می گیرد.

R8 اجازه می دهد تا ابزار سریع تغییر کند اما نیاز به یک تطابق دقیق بین کولت ها و قطر شاخه ابزار دارد.

  5C -                                                                                                                                             

برخلاف اکثر سیستم های کولت ، 5C به دلیل مخالفت با نگه داشتن ابزار ، به دلیل مشغله کاری طراحی شده اند. آنها نیازی به تطابق دقیق قطر از ساقه ندارند. با این حال ، آنها همچنان به یک مسابقه نزدیک احتیاج دارند زیرا محدوده بستن آنها محدود است.

انتخاب درست کلت سی ان سی (cnc collet)

 برای انتخاب صحیح چاک کولت ابتدا باید اسپیندل دستگاه خود را مشخص کنید ، سپس باید ظرفیت را بر اساس آنچه در حال انجام است تعیین کنید.

داشتن یک کولت مناسب ، راه درازی را برای اطمینان از رعایت پروتکل های ایمنی و تولید کار دقیق به پیش خواهد برد.

1667
0
 
2

اطلاعات تماس:
شاهین شهر،بنیاد ازدواج،بلوار خرازی،فرعی ۱ پلاک ۱۳۳

تلفن:
۰۳۱۴۵۲۷۰۵۹۸
۰۹۱۲۸۸۸۱۸۸۵ 


در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید