معرفی دستگاه سی ان سی

تاریخچه
اوایل سال ۱۹۴۵ پس از جنگ خلاء دستگاهی که توانایی ساخت قطعات دقیق و پیچیده را برای شرکتهای هوا فضا داشته باشند احساس میشد از این رو نیروی هوایی آمریکا قراردادی با جان پارسانگ در سال ۱۹۵۰ قراردادی برای ساخت اولین دستگاه کنترل عدد (numerical control) منعقد کرد.بعد از ساخت اولین دستگاه انستیتو ام ای تی آمریکا با هم فکری مشاورین خود دستگاه کامل تری را ارائه کرد.پس از دو سال و در سال ۱۹۵۲ و با هم فکری انبوهی  از مهندسان مکانیک و الکترونیک جهان توانستند دستگاه سه محور با دقت و سرعت بیشتری اختراع و نام آن را nc1 گذاشتند.


پس از آنکه این دستگاه را به تولید انبوه رساندند محققان دست به ارتقاع این دستگاه زدند.
در آن زمان شروع فصل نو در زمینه صنعت کامپیوتر و اکثر محققان اقدام به ساخت دستگاه و کنترل ان به وسیله کامپیوتر می نمودند که دستگاه nc1 نیز از این قاعده مستثنا نبود.
 جمعی از  مهندسان  و تکنسینها پس از دو ماه هم فکری،بحث و گفت گو دستور ساخت سری جدید را از رئیس شرکت ام ای تی دریافت و پس از ۳ سال کار بر روی این پروژه در سال ۱۹۵۹ دستگاه کنترل عددی کامپیوتری (cnc) در شرکت ام ای تی به ثبت و به بازار ارائه شد.


امروزه با توجه به پیشرفت علم و صنعت تغییرات گسترده ای در دستگاهها و مته های سی ان سی نسبت به گذشته پدید امده و بشر را به رویا پردازی خد نزدیک ساخته

زبان مورد استفاده برای کنترل دستگاه سی ان سی جی کد میباشد. اپراتور به وسیله این زبان برنامه نویسی دستور لازم برای ساخت طرح به دستگاه میدهد.حرکات دستگاه در راستای محور  طول ( x ) عرض ( y )  و عمق ( z ) کنترل میشود

 کاربرد دستگاههای سی ان سی

۱_حکاکی متن بر روی سنگ،چوب و فلز

۲_حکاکی سه بعدی بر روی سنگ و چوب

۳_ایجاد مدلهای سه بعدی

۴_ساخت محصولات تزئینی

۵_ساخت مدلی برای استفاده در جواهر سازی

۶_سوراخکاری،برش و منبت کاری


  انواع دستگاههای سی ان سی
 دستگاه برش پلاسما،چاپگرهای سه بعدی،دستگاه واتر جت،دستگاه برش لیزر،دستگاه فرز،دستگاه تراش264
0
 
7

اطلاعات تماس:
شاهین شهر،بنیاد ازدواج،بلوار خرازی،فرعی ۱ پلاک ۱۳۳

تلفن:
۰۳۱۴۵۲۷۰۵۹۸
۰۹۱۲۸۸۸۱۸۸۵ 


در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید